Lech KaczyÅ | PROGRAM OBCHODÓW VI ROCZNICY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ
22259
single,single-post,postid-22259,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive

PROGRAM OBCHODÓW VI ROCZNICY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

122

PROGRAM OBCHODÓW VI ROCZNICY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

PROGRAM OBCHODÓW VI ROCZNICY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

 

6. rocznica

uroczystości regionalne współorganizowane przez Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego:

 

DOLNOŚLĄSKIE

Wrocławskie obchody VI Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

8 kwietnia

godz. 18.00 – spektakl literacko-muzyczny Grupy 44, p.t. „Skrawek wolności”; Klub Muzyki i Literatury, pl. Kościuszki 10;

9 kwietnia

godz. 15.00 – Galeria Pamięci na ul. Świdnickiej (pomiędzy Rynkiem a trasą WZ) Koncert Poznańskiego Chóru Chłopięcego p.t.” In Paradisum…” dedykowany pamięci ofiar tragedii;

godz. 17.00 Kościół p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Horbaczewskiego 20;

godz. 20.00 – Uroczyste wystawienie biało-czerwonych zniczy (96) na bulwarze im. Marii i Lecha Kaczyńskich;

10 kwietnia

godz. 12.00 – Nabożeństwo  na cmentarzu Św. Rodziny przy. ul. Smętnej (przy krzyżu upamiętniającym zbrodnię katyńską 1940 i tragedię smoleńską 2010);

godz. 17.30 – Złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy, związane z Wrocławiem (Aleksandra Natalii-Świat, pl. Solny; Janina Natusiewicz-Mirer, budynek Panoramy Racławickiej; Władysław Stasiak , ul. Szewska 49; Jerzy Szmajdziński, ul. Oporowska);

godz. 18.30 – Uroczysta Msza Św. w intencji Ofiar Katastrofy i Ojczyzny w Katedrze, odprawiana przez Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego;

godz. 19.30-20.15 – Marsz Milczenia – przemarsz z Katedry na wrocławski Rynek;

godz. 20.15 – Apel Pamięci  na pl. Gołębim (Rynek),;

 

 

KUJAWSKO-POMORSKIE

 

Chełmno

10 kwietnia

godz. 17.15 msza św. w kościele garnizonowym,

godz. 18.00 msza św. w kościele Pallotynów. Po mszy ok. godz. 18.45 odbędzie się występ muzyczno-recytatorski.

 

Czernikowo (Powiat Toruński)

10 kwietnia

godz. 10.00 msza św., później upamiętnienie Ofiar poprzez wiersze.

 

Golub-Dobrzyń

9 kwietnia

godz. 8.39 uroczystości upamiętniające Ofiary Katastrofy pod pomnikiem im poświęconym (hymn, modlitwa, złożenie kwiatów).

 

Grudziądz

10 kwietnia

godz. 17.30 msza św. w kościele św. Franciszka Ksawerego.

 

Izbica Kujawska

10 kwietnia

godz. 10.15, msza św. w kościele parafialnym WNMP, po mszy uroczystości na Placu Wolności.

 

Kowalewo Pomorskie (Powiat Golubsko-Dobrzyński)

10 kwietnia

godz. 12.00 msza św. w kościele św. Mikołaja, po mszy przejście na skwer przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury przy Placu Wolności 13, gdzie nastąpi odsłonięcie repliki „Kamienia Smoleńskiego”.

 

Lipno

10 kwietnia

godz. 10.00 msza św. w kościele NMP, po mszy przejście pod obelisk upamiętniający Ofiary i złożenie kwiatów.

 

Piotrków Kujawski (Powiat Radziejowski)

10 kwietnia

godz. 16.00 msza św. w kościele farnym.

 

Radziejów

10 kwietnia

złożenie kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

 

Toruń

9 kwietnia

godz. 15.00 msza św. w kościele Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny, po mszy św. złożenie kwiatów pod Epitafium Smoleńskim.

 

Włocławek

10 kwietnia

godz. 9.30, msza św. w Katedrze Włocławskiej, po mszy złożenie kwiatów pod tablica upamiętniającą Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego ulokowanej na ścianie katedry.

 

 

PODLASKIE

 

Białystok

10 kwietnia

godz.  9.00 – Święta Liturgia – Cerkiew Zwiastowania NMP w Supraślu

godz. 10.45 – Panichida w krypcie – Cerkiew Zwiastowania NMP w Supraślu. Celebrowana przez Biskupa Supraskiego Grzegorza

godz. 10.00 – Nabożeństwo w Kaplicy Ewangelicko-Augsburskiej, Białystok, ul. Dolistowska

godz. 12.30 – Msza Święta – Kościół św. Rocha w Białymstoku

godz. 13.30 – Główne uroczystości – Pomnik Ofiar Katastrofy pod Smoleńskiem przed Kościołem św. Rocha w Białymstoku

Msze święte indywidualne w intencji ofiar:

10 kwietnia 2016 r.

godz. 12.30 – Msza Święta w intencji śp. Justyny Moniuszko – Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku,

godz. 18.00 – Msza Święta w intencji śp. Krzysztofa Putry Wicemarszałka Sejmu RP – Kościół św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku.

Wydarzenia towarzyszące:

10 kwietnia

godz. 16.00 – Koncert „Zaszum nam, Polsko” Polskiego Studium Teatralnego z Wilna dedykowany pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej, Białystok, Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze, ul. Kościelna la

11 kwietnia

godz. 17.00 – wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Po katastrofie smoleńskiej…” autorstwa Joanny Błońskiej, Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu, ul. Cieliczańska 1.

 

Bielsk Podlaski

10 kwietnia

godz. 8.00 – Msza Św. w kościele Miłosierdzia Bożego  z udziałem pocztów sztandarowych i złożenie wiązanek i zniczy przy Ofiar Tragedii Smoleńskiej;

 

Zambrów

22 kwietnia

VI Powiatowe Uroczystości Katyń-Smoleńsk w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie , złożenie wiązanek przy tablicy ku czci Śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego;

 

Grajewo

9 kwietnia

Msza Św. w kościele Trójcy Przenajświętszej , złożenie wiązanek przy tablicy smoleńskiej;

 

Wysokie Mazowieckie

8 kwietnia

godz. 17.00 konferencja w MOK wraz z prezentacja multimedialną Katyń- Smoleńsk organizowana przez  Centrum Kształcenia Zawodowego oraz IPN;

 

Hajnówka

9 kwietnia

godz. 11.00 Msza Św. w kościele Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji i złożenie wiązanek i zniczy przy Ofiar Tragedii Smoleńskiej;

 

Kolno

10 kwietnia

godz.9.00 – Msza Św. w kościele Św. Anny i złożenie wieńców i zniczy przy tablicy smoleńskiej;

 

Łomża

10 kwietnia

godz.9.45 –  Msza Św. w kościele Miłosierdzia Bożego i złożenie wiązanek i zniczy przy pomniku katyńskim;

 

Mońki

10 kwietnia

godz. 10.00- Msza Św. w kościele Brata Alberta i złożenie wiązanek przy tablicy smoleńskiej;

 

Sokółka

10 kwietnia

godz. 10.00- Msza Św. w kościele Św. Antoniego i złożenie wieńców i zniczy przy pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej;

 

Suwałki

9 kwietnia

Msza Św. w Kościele Bożego Ciała w Suwałkach;

godz. 9.00 – Turniej siatkówki dziewcząt w Hali Sportowej Zespołu Szkół Nr 3 w Suwałkach

godz. 10.00 – rozgrywany w ramach I Młodzieżowych Mistrzostw Diecezji Ełckiej,

 

Msze święte w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej w pozostałych suwalskich kościołach w dniu 10 kwietnia 2016 roku;

 

 

POMORSKIE

Gdańsk
10 kwietnia

godz. 11:00 – Bazylika św. Brygidy, gdzie znajduje się Epitafium Smoleńskie, zostanie odprawiona msza św. w intencji śp. Pary Prezydenckiej oraz wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.

 

 

WARMIŃSKO-MAZURSKIE

Uroczystości pod Patronatem Wojewody Warmiński – Mazurskiego

 

9 kwietnia

godz. 12.00 – Msza święta w intencji poległych pod Smoleńskiem – bazylika katedralna;

godz. 12.45 – 13.15 – Przemarsz ulicami miasta z bazyliki na Plac Solidarności;

godz.  13.15 – Apel poległych na Placu Solidarności – okolicznościowe wystąpienia;

godz. 14.00 -15.00 – Urząd Wojewódzki, montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży – Sala sesyjna UW  – wstęp wolny.

 

 

 

WIELKOPOLSKIE

 

Poznański Klub Gazety Polskiej im. generała pilota Andrzeja Błasika

zaprasza na uroczystości

VI rocznicy

Tragedii Smoleńskiej,

które odbędą się

9 kwietnia 

godz. 17:00 – uroczysta Msza Święta za Ojczyznę, za ofiary katastrofy Smoleńskiej w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela, ul. Fredry 11.

Po mszy świętej przemarsz z orkiestrą pod Pomnik Ofiar Katynia i Sybiru.

 

godz. 18:00 – Apel Pamięci i modlitwa za ofiary Tragedii Smoleńskiej przy Pomniku Ofiar Katynia i Sybiru, ul. Fredry/narożnik Al. Niepodległości.