Lech KaczyÅ | Białostocki oddział Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego
21689
single,single-post,postid-21689,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive

Białostocki oddział Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego

W ostatni czwartek (30.06) oficjalnie ogłoszono powstanie białostockiego oddziału Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego. Koordynatorem oddziału jest prof. Tadeusz Citko. Na pierwszej konferencji prasowej przedstawiciele Ruchu zaprezentowali stanowisko w sprawie wykorzystywania procedury opinii sądowo-psychiatrycznej wobec Jarosława Kaczyńskiego, lidera największej partii opozycyjnej. W tej sprawie zabrali głos eksperci, m. in., lekarze dr Wanda Rzeszut i dr Jan Szafraniec, oraz prawnik, mecenas Jan Chojnowski. „Nie było podstaw do tego, żeby powołać biegłych lekarzy psychiatrów, o tym świadczy moja wieloletnia praktyka lekarza i biegłego sądowego” – powiedziała Wanda Rzeszut, psychiatra.

Białostocki odział Ruchu skupia ludzi, którzy nie zajmują się zawodowo polityką. Celem Ruchu jest zaktywizowanie świadomych obywateli, którym na leży na sercu dobro ojczyzny. Jak powiedział koordynator, prof. Tadeusz Citko, „Lecha Kaczyńskiego charakteryzowała ogromna kultura osobista w prowadzeniu polityki i wielki patriotyzm, co czyni z osoby zmarłego prezydenta najlepszego patrona Ruchu” .Wśród członków-założycieli Ruchu w Białymstoku znajdują się pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Politechniki Białostockiej, a także przedsiębiorcy, lekarze, prawnicy, działacze społeczni i artyści. W sumie członkami grupy inicjatywnej jest około 50 osób.

Relacje prasowe:

TVP Białystok
Radio Białystok
Gazeta Wyborcza Białystok

Konferencja Ruchu Społecznego im. L. Kaczyńskiego cz.1

Konferencja Ruchu Społecznego im. L. Kaczyńskiego cz. 2