Lech KaczyÅ | Inauguracja akcji Uczciwewybory.pl
21705
single,single-post,postid-21705,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
art_20110722_085458

Inauguracja akcji Uczciwewybory.pl

Wczoraj, w kawiarni Literatka, na wrocławskim rynku odbyła się konferencja prasowa dot. rozpoczęcia akcji „Uczciwe wybory”. W konferencji uczestniczyli Ewa Stankiewicz z ramienia fundacji „Cegiełka dla wolności słowa” i stowarzyszenia Solidarni 2010 oraz Jacek Świat i Radosław Rozpędowski z Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Na początku spotkania Jacek Świat podkreślił iż idea monitorowania komisji wyborczych była obecna w różnych środowiskach; powstała równolegle w Klubach Gazety Polskiej, w stowarzyszeniu Solidarni 2010 oraz w Ruchu im. Lecha Kaczyńskiego.

Fundacja „Cegiełka dla wolności słowa” wraz z Ruchem Społecznym im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego uruchomiła stronę internetową uczciwewybory.pl, która od dzisiaj będzie organizowała ludzi wokół monitorowania rzetelności prac komisji wyborczych w najbliższych wyborach. Dzięki formularzom zamieszczonym na stronie będzie można zostać kandydatem na męża zaufania a także wesprzeć akcję finansowo.

Jacek Świat i Ewa Stankiewicz opowiadali także o przykładach wielu różnych fałszerstw jakich dokonano przy poprzednich wyborach.

Podkreślali olbrzymie znaczenie jakie ma monitorowanie pracy komisji wyborczych dla polskiej demokracji i przyszłości Polski.

Relacja z konferencji – kliknij tutaj.