Lech KaczyÅ | Konferencja prasowa „Jesteśmy Smoleńskim Pomnikiem”
21613
single,single-post,postid-21613,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
art_20120402_182100

Konferencja prasowa „Jesteśmy Smoleńskim Pomnikiem”

W dniu dzisiejszym w Centrum Prasowym Foksal odbyła się prezentacja strony internetowej JestesmySmolenskimPomnikiem.pl. W konferencji udział wzięli: minister Maciej Łopiński, Anna Ornatowska, Daniel Górnicki, Marek Głowacki, Krzysztof Skalski i poseł Adam Kwiatkowski.

JestesmySmolenskimPomnikiem.pl to wirtualny pomnik ofiar katastrofy z dnia 10 kwietnia 2010 roku. Na stronie internetowej każdy z nas może umieścić swoje wspomnienia, zdjęcia oraz filmy upamiętniające tamte tragiczne wydarzenia.

Minister Maciej Łopiński – Prezes Ruchu Społecznego im Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – zaprezentował cele inicjatywy obywatelskiej. – Po pierwsze, chcemy zbudować pomnik wirtualny, jeśli nie ma materialnego. Po drugie, na stronie można umieszczać wspomnienia, zdjęcia i filmy. Po trzecie, chcemy poczuć atmosferę, która panowała 10 kwietnia 2010 roku – mówił minister. Zwrócił się również z apelem do rodaków i mediów o pomoc w rozpropagowaniu inicjatywy.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w budowanie wirtualnego pomnika katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.