Lech KaczyÅ | Marsz Niepodległości przeszedł przez Lublin
21448
single,single-post,postid-21448,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
art_20131113_231027

Marsz Niepodległości przeszedł przez Lublin

Przemarsz zorganizował Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego wspólnie z PiS i innymi środowiskami prawicowymi.
Przewodniczący klubu PiS w sejmiku województwa lubelskiego Andrzej Pruszkowski powiedział, że wigilia Święta Niepodległości sprzyja temu, żeby spokojnie poddać się refleksji, nad tym co w naszej niepodległości jeszcze szwankuje, a z czego mamy powody się cieszyć.
– Mamy powody do radości, ale też musimy uznać, że jeszcze nie jest tak, jakbyśmy chcieli. Zapaść demograficzna, poszukiwanie pracy za granicą, to są rzeczy, które nie nastrajają optymizmem. Stan zadłużenia państwa, stan gospodarki także nie są dzisiaj takie, z których moglibyśmy być do końca zadowoleni. Myślę, że o tym wszystkim powinniśmy pamiętać wtedy, kiedy chcemy się solidarnie troszczyć o dobro wspólne – powiedział dziennikarzom Pruszkowski, który też pełni funkcję prezesa Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na Lubelszczyźnie.
Uczestnicy marszu przeszli spod siedziby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przez centrum miasta na Plac Litewski. Trzymali w rękach pochodnie i flagi narodowe. Nieśli transparenty, na których wypisali sentencje: Naród to coś więcej niż klub konsumencki, Królestwo kłamstwa nie jest tam, gdzie się kłamie, lecz tam, gdzie się kłamstwo akceptuje oraz By zatriumfowało zło, wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili. Idąc śpiewali pieśni patriotyczne.