Lech KaczyÅ | Obchody IV rocznicy katastrofy smoleńskiej w Gdańsk
21421
single,single-post,postid-21421,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
WYSTAWA "1989 +20 - 4 CZERWCA 1989 - 20 LAT POZNIEJ"

Obchody IV rocznicy katastrofy smoleńskiej w Gdańsk

Marsz Milczenia w intencji ofiar katastrofy
Marsz przejdzie ulicami Gdańska 10 kwietnia (czwartek) z kościoła Świętej Brygidy do Bazyliki Mariackiej i zakończy się przy pomniku ofiar katastrofy.

Marsz poprzedzi msza święta w kościele Świętej Brygidy o godz. 18.30.

Uczestników Marszu Milczenia zachęcamy do zakupienia (w kościele) kwiatów od wolontariuszy Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony zostanie na funkcjonowanie Bursztynowej Przystani – Domu Hospicyjnego dla dzieci w Gdyni. Podczas tego Marszu żółte żonkile, oznaczające nadzieję, będą podstawowym symbolem, który każdy z uczestników może złożyć pod Pomnikiem Tragedii Smoleńskiej w Bazylice Mariackiej.

Marsz ma charakter obywatelski, ponadpolityczny. Pragniemy zgromadzić wszystkich tych ludzi, którym bliska jest pamięć osób, które poniosły śmierć w wyniku katastrofy w Smoleńsku, a także czują się odpowiedzialne za losy naszego kraju. Planowany przemarsz odbędzie się w milczeniu, chcemy nieść ze sobą flagi narodowe i tylko jeden transparent z hasłem: IDŹMY DROGĄ PRAWDY!

Ze względu na charakter wydarzenia prosimy o nieprzynoszenie własnych transparentów na Marsz Milczenia. Najlepszym wsparciem tej inicjatywy będzie wzięcie w niej udziału i zakupienie kwiatów – datków na rzecz Domu Hospicyjnego dla dzieci w Gdyni.

Zapraszam Wszystkich,
Maciej Łopiński
Prezes Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego