Lech KaczyÅ | Pamiętamy o śp. Senator RP Janinie Fetlińskiej
21611
single,single-post,postid-21611,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive

Pamiętamy o śp. Senator RP Janinie Fetlińskiej

W sobotę, w bazylice p.w. Maryi Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Kolbe w Niepokalanowie, została odprawiona Msza św. w intencji śp. dr Janiny Fetlińskiej, Senator RP, tragicznie zmarłej w katastrofie rządowego samolotu TU-154M pod Smoleńskiem.

Już po raz drugi Niepokalanów stał się miejscem upamiętnienia postaci i wspomnienia życia śp. dr Janiny Felińskiej tak zasłużonej dla Polski, a zwłaszcza dla środowiska pielęgniarek. Organizatorami uroczystości byli: Maciej Małecki, Poseł na Sejm RP oraz dr Alicja Adwent, Prezes Instytutu im. dr. Filipa Adwenta, Posła do Parlamentu Europejskiego, tragicznie zmarłego w wypadku samochodowym pod Grójcem w czerwcu 2005 r.

Wszystkich zgromadzonych w świątyni przywitał jak zwykle serdecznie gwardian niepokalanowskiego klasztoru, o. Stanisław Piętka. Następnie krótką notę biograficzną o śp. Janinie Fetlińskiej przytoczył Aleksy Adwent. Głównym celebransem i głoszącym homilię był ks. Andrzej Janicki z Płocka.

Po Mszy św. głos zabrał poseł Małecki, który przeczytał specjalnie napisany na tę okoliczność list Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS. Pan Ryszard Bacciarelli (aktor scen warszawskich) przeczytał wiersz Droga krzyżowa, a solista Tomasz Czapliński wykonywał pieśni patriotyczno-religijne. Nie zabrakło osobistych wspomnień tych, którzy spotykali się ze śp. Senator Fetlińską. Wzruszające było wystąpienie dr Ewy Lech, byłego Głównego Lekarza Weterynarii, która przyjaźniła się z Panią Senator.

Po tej części spotkania zaproszono przybyłych gości na poczęstunek do przyklasztornego Domu Pielgrzyma.