Lech KaczyÅ | Rajd Rowerowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich
21413
single,single-post,postid-21413,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
rajd_rowerowy

Rajd Rowerowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich

12 kwietnia 2014 r., już po raz czwarty, grupa byłych współpracowników śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego wyruszyła na rowerach z Warszawy do Krakowa, aby uczcić pamięć tych wszystkich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Celem rajdu jest przypomnienie społeczności lokalnej o wydarzeniach, które miały miejsce w przeszłości tj. spotkaniach, wizytach i uroczystościach z udziałem Prezydenta RP.

W tym roku trasa wiedzie przez miejscowości: Maciejowice, Radom, Skarżysko-Kamienną, Jędrzejów i Olkusz – w większości z nich przebywał z wizytą śp. prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński.

Uczestnikami rajdu są samorządowcy warszawscy: Michał Grodzki, Marcin Wierzchowski, Zbigniew Chmiel, Adam Niedziałek, Radosław Dec, Andrzej Rostek, Radosław Korzeniewski, Wojciech Ołdakowski, Wacław Klemp, Kacper Siwik, Kamil Bączyk oraz Joanna Wieczorek. W Wielki Piątek, w 4. rocznicę pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich, o godzinie 12:00 zapraszamy na modlitewne spotkanie przy sarkofagu Pary Prezydenckiej w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława na Wawelu.