Lech KaczyÅ | Rondo im. Lecha Kaczyńskiego w Myślenicach
21716
single,single-post,postid-21716,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
full_20120626_155136

Rondo im. Lecha Kaczyńskiego w Myślenicach

W dniu 18 czerwca 2012 r. o godzinie 14:00 w Myślenicach odbyły się uroczystości związane z otwarciem i poświeceniem Ronda im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W uroczystości wzięli udział lokalni politycy, burmistrz, przedstawiciele rady miasta, kilkudziesięciu mieszkańców a także Marta Kaczyńska – córka Pary Prezydenckiej oraz Jacek Sasin, poseł i wiceprezes Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Podczas przemówienia Pani Marta Kaczyńska podkreślała jak ważne są wszystkie inicjatywy związane z kultywowaniem pamięci o jej tacie.

„Bardzo mi miło być tutaj. Jeszcze godzinę temu brałam udział w przekazaniu honorowego obywatelstwa mojemu ojcu w Wadowicach, a przed chwilą miałam możliwość otwarcia ronda im. mojego ojca Lecha Kaczyńskiego. Bardzo cieszę się z tych wszystkich inicjatyw, bo one z pewnością przyczynią się do podtrzymania pamięci o moim ojcu, który był prawdziwym patriotą i prezydentem Polski, który posiadał wizję rozwoju naszego kraju i był autentycznie przejęty losem nas wszystkich – Polaków. (…) Jestem bardzo wdzięczna, bo wiem, że każdy kto będzie przejeżdżać przez to rondo, będzie sobie przypominać Lecha Kaczyńskiego, a może niektórzy sięgną po publikacje na jego temat i zastanowią się nad tym jak ważny jest patriotyzm” – po odsłonięciu pomnika powiedziała Marta Kaczyńska.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie zaprezentowano wspomnienie o prezydencie Lechu Kaczyński w wykonaniu Orkiestry Kameralnej i Teatru im. ks. kard. Karola Wojtyły.