Lech KaczyÅ | Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego chce uczcić ofiary Smoleńska
21592
single,single-post,postid-21592,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive

Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego chce uczcić ofiary Smoleńska

W Olsztynie ma powstać pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. Inicjatorem powołania komitetu budowy pomnika jest warmińsko-mazurski Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Jak powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Szmit pomnik byłby godnym upamiętnieniem tragedii smoleńskiej. Poseł nie chciał mówić o lokalizacji pomnika. Dodał, że propozycji jest kilka ale o tym, która okaże się najlepsza zadecydują władze miasta. Może warto rozpocząć publiczną debatę na ten temat? – zastanawiał się poseł Jerzy Szmit.

Do Olsztyna przyjechał w związku z tym Maciej Łopiński – założyciel i szef Ruchu Społecznego imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który był wieloletnim przyjacielem i współpracownikiem nieżyjącego prezydenta. Jak mówił podczas konferencji prasowej Maciej Łopiński bardzo się cieszy, że środowisko olsztyńskie wyszło z taką inicjatywą, bo Lech Kaczyński był wielkim mężem stanu, a razem z nim zginęła pod Smoleńskiem elita III Rzeczpospolitej i tego typu inicjatywy są ze wszech miar godne upowszechnienia.

Na Warmii i Mazurach przynależność do Ruchu Społecznego imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego deklaruje ponad 60 osób.

źródło: Polskie Radio Olsztyn