Lech KaczyÅ | Spotkanie z Zarządem Regionu Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności
21707
single,single-post,postid-21707,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
art_20110728_172459

Spotkanie z Zarządem Regionu Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności

Maciej Łopiński, Prezes Ruch Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, był gościem Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności podczas posiedzenia Zarządu Regionu w Katowicach. ZR obradował w sali konferencyjnej nazwanej imieniem tragicznie zmarłego Prezydenta RP. W posiedzeniu wzięła też udział Bożena Borys-Szopa, podsekretarz stanu w Kancelarii Lecha Kaczyńskiego oraz koordynator ruchu w województwie śląskim.

Maciej Łopiński zapoznał związkowców z ideą powstania ruchu, którego celem jest upamiętnienie działalności Lecha Kaczyńskiego i jego spuścizny.
– Jest to spuścizna bardzo bogata. Jego prezydentura wyrastała ze spójnej i całościowej wizji Polski i narodu. W tej wizji odnosił się niemal do wszystkich dziedzin życia zbiorowego. Kładł bardzo duży nacisk na państwo, jego rolę i obowiązki wobec obywateli związane z bezpieczeństwem. To bezpieczeństwo rozumiał bardzo szeroko. W jego skład wchodziła nie tylko kwestia obronności i walki z przestępczością, ale również służba zdrowia, oświata i edukacja – powiedział Maciej Łopiński.
Przypomniał, że Lech Kaczyński był przeciwny poddaniu wolnej grze rynkowej edukacji i ochrony zdrowia. – Stąd brały się jego sprzeciwy wobec rozmaitych inicjatyw ustawodawczych, które miały doprowadzić do prywatyzacji szpitali – zaznaczył Łopiński.

Uczestniczący w posiedzeniu ZR Piotr Duda, szef Komisji Krajowej NSZZ Solidarność powiedział, że Lech Kaczyński zawsze podkreślał swoją sympatię dla związku i był jedynym politykiem, na którym Solidarność nigdy się nie zawiodła.

Podczas spotkania z członkami Zarządu Regionu Maciej Łopiński obejrzał film poświęcony pamięci tragicznie zmarłego Prezydenta oraz jego relacjom ze Śląsko-Dąbrowską Solidarnością.