Lech KaczyÅ | Uroczystość odsłonięcia ronda im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Marszałka RP Macieja Płażyńskiego w Białej Podlaskiej
22199
single,single-post,postid-22199,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive

Uroczystość odsłonięcia ronda im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Marszałka RP Macieja Płażyńskiego w Białej Podlaskiej

Uroczystość odsłonięcia nazwy zaszczycił swoją obecnością Jarosław Kaczyński Prezes Prawa i Sprawiedliwości i Marta Kaczyńska, Prezes Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego a także prezydent Białej Podlaskiej pan Dariusz Stefaniuk.

Swoje słowa skierował w liście prezydent Andrzej Duda, który dziękował władzom i radzie miasta za podjęcie uchwały w tak istotnej sprawie. W sposób szczególny zaś okazywał wdzięczność lokalnej społeczności za uczczenie wybitnego poprzednia.

– To dla mnie wielki honor i radość, że mogę dzisiaj zwrócić się do państwa i z serca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do nadania rondu w Białej Podlaskiej imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Niechaj będzie to dla nas zachętą, byśmy w swojej codziennej pracy zawodowej i społecznej, starali się wypełnić jego polityczny testament – pisał w liście prezydent RP, odczytanym przez swego doradcę Urszulę Doroszewską, która wcześniej miała okazję współpracować także z Lechem Kaczyńskim.

W swoim liście Andrzej Duda przypomniał ponadto, że to właśnie zmarłemu tragicznie prezydentowi zawdzięcza zaszczyt bycia jego następcą i to u jego boku, jako minister kancelarii, dojrzewał do wielkiej polityki.

Wzruszająco było także podczas wystąpienia córki zmarłego tragicznie prezydenta, która przypomniała ważne cechy, jakimi odznaczał się jej ojciec.

– Był człowiekiem niezłomnym, wiernym wartościom, dla którego zawsze największym dobrem było dobro wspólne, który doskonale zdawał sobie sprawę, że status każdego Polaka zależy od statusu naszego kraju. Najważniejszymi ideałami była dla niego solidarność, uczciwość i poświęcenie dla ojczyzny. Poza wszystkim był wspaniałym ojcem, wrażliwym i skromnym człowiekiem. Dziękuję państwu serdecznie za pamięć o nim i liczę że kolejne pokolenia będą czerpać z jego wiedzy i doświadczenia i z tego co pozostawił w postaci niespisanego testamentu – mówiła Marta Kaczyńska.

Długą drogę polityczną brata zaprezentował również Jarosław Kaczyński. Mówił o jego działalności związkowej, obowiązkach specjalisty od prawa pracy i oddaniu idei solidarności.

– Te momenty uczczenia pamięci mojego brata są zawsze bardzo wzruszające i budują nadzieję na to, że jego idee będą kontynuowane, że będziemy szli drogą, którą wyznaczył – podkreślał prezes PiS.