Lech KaczyÅ | Uroczystości w Miłakowie
21506
single,single-post,postid-21506,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
art_20121016_133737

Uroczystości w Miłakowie

W niedzielę w Miłakowie odbyła się wyjątkowa uroczystość poświęcona pamięci naszych Rodaków, którzy udając się 10 kwietnia 2010 r. do Katynia, na czele z ówczesnym Prezydentem Lechem Kaczyńskim, zginęli tragicznie pod Smoleńskiem.

Inicjatorem wykonania tablicy pamiątkowej był poprzedni Gwardian o. Arnold Liebig OFM, a wykonawcami i organizatorami przedsięwzięcia Franciszkański Zakon Świeckich, na czele z prezesem Henrykiem Zalewą oraz Radni Stowarzyszenia o. Władysława Włodyki: Zbigniew Zabłocki, Anna Nowicka, Józef Pełka oraz Jerzy Zabłocki. Inicjatywę tę wsparli finansowo także parafianie oraz wykonawca tablicy – Jan Stankiewicz z Ornety.

Podczas Mszy św. o godz. 12:00, którą koncelebrował wraz z o. Arnoldem Liebig OFM i Słowo Boże wygłosił Gwardian o. Urban Pudełko OFM, została poświęcona tablica upamiętniająca wszystkie ofiary katastrofy. Po Mszy św. uczestnicy udali się na cmentarz parafialny, aby umieścić tablicę na pomniku.

Po części oficjalnej odbyło się spotkanie przy kawie i cieście w sali parafialnej, a o godz. 15:00 wspólną modlitwę na cmentarzu poprowadził Proboszcz – o. Kalikst Salak OFM.

Dzięki staraniom Zbigniewa Zabłockiego, przy wsparciu i zaangażowaniu obecnego na uroczystości zaprzyjaźnionego Posła na Sejm RP Zbigniewa Babalskiego, rangę wydarzeniu nadali wyjątkowi goście – Posłowie PiS Jerzy Szmit i Joachim Brudziński, a także Senator RP dr Stanisław Gorczyca.

Jednak gościem szczególnym był Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Szczególnie miłe było przybycie Prezesa, który bardzo serdecznie przywitał się z licznie oczekującymi na niego miłkowianami. W krótkim wystąpieniu wyraził swoje podziękowanie za patriotyczną postawę. Podkreślił, że ta tablica jest dla niego także osobiście bardzo ważna i wzruszająca. Prezes PiS wobec przybyłych gości odsłonił tablicę pamiątkową i chwilę modlił się w skupieniu za swojego brata, bratową oraz przyjaciół i znajomych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. Po krótkich indywidualnych rozmowach udał się na kolejne spotkanie do Elbląga.

W sposób szczególny pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu tej uroczystości.