Lech KaczyÅ | Władysławowo – nad morzem o dziedzictwie Prezydenta
21677
single,single-post,postid-21677,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
art_20120405_150840

Władysławowo – nad morzem o dziedzictwie Prezydenta

W sobotę (17.03), we Władysławowie odbyło się spotkanie samorządowców województwa pomorskiego, związanych z Ruchem Lecha Kaczyńskiego. W spotkaniu zorganizowanym przez posła Macieja Łopińskiego uczestniczyło około 90 gości, w tym radni pomorskich miejscowości, radni sejmiku samorządowego, a także posłowie RP. Gościem specjalnym spotkania była Pani Marta Kaczyńska.

Uczestnicy spotkania dyskutowali o spuściźnie Lecha Kaczyńskiego, koncentrując się na samorządowym aspekcie działalności patrona Ruchu. Gościem spotkania była pani Danuta Warzynkiewicz, doradca prezydenta RP do spraw finansów publicznych, a przez blisko trzy lata skarbnik Warszawy. W dyskusji głównym wątkiem tej części spotkania były metody realizowania koncepcji politycznych na szczeblu samorządów lokalnych. W części merytorycznej spotkania była też okazja do dyskusji nad implementacją strategii rozwoju Pomorza na najbliższe lata.

Głównym celem spotkania we Władysławowie było jednak wypracowanie metod współpracy pomiędzy członkami i sympatykami Ruchu Lecha Kaczyńskiego na Pomorzu. We wstępnym słowie Minister w Kancelarii Prezydenta RP, obecnie poseł na Sejm RP i prezes Ruchu, Maciej Łopiński przypomniał sylwetkę Marii i Lecha Kaczńskich, a w podsumowaniu spotkania Marta Kaczyńska zaapelowała o prowadzenie prac i studiów nad badaniem i zapisem dziedzictwa oraz upamiętnianie prezydentury tragicznie zakończonej pod Smoleńskiem.

W spotkaniu udział wzięli również posłowie na Sejm RP: minister Jacek Sasin, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Janusz Śniadek, Adam Kwiatkowski oraz Jarosław Sellin.