Lech KaczyÅ | Wyjątkowy film na 100-lecie Odzyskania Niepodległości
22314
single,single-post,postid-22314,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive

Wyjątkowy film na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

odrodzenie_kadr_005

Wyjątkowy film na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

„Odrodzenie” to opowieść o dziele wielu pokoleń Polaków – odzyskaniu niepodległości Polski w 1918 roku. Dzięki ich patriotyzmowi, wierze, umiłowaniu kultury i odwadze przetrwaliśmy jako naród 123 lata zaborów.

– Historię Polski trzeba na nowo opowiadać każdemu kolejnemu pokoleniu. Sięgamy do polskiego malarstwa i odświeżamy narodowe ikony i symbole, by metaforycznie przedstawić historyczne wydarzenia. Film „Odrodzenie” jest naszą odpowiedzią na potrzebę czasu i wkład Ruchu w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i stulecia przywrócenia naszej Ojczyzny na mapę Europy – mówi Marta Kaczyńska Prezes Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, producent filmu.

Akcja filmu zabiera nas w podróż do wyobraźni nastoletniej dziewczyny, która tworzy własną interpretację historii kraju. Strona wizualna filmu operując symbolami, podkreśla wagę przełomowych momentów historycznych i osiągnięć w dziedzinie nauki, sportu czy sztuki.

„Odrodzenie” to również opowieść o Polsce dzisiejszej: o jej korzeniach oraz o tym, co może być dla Polaków siłą napędową na kolejne sto lat niepodległości.

Film adresowany przede wszystkim do młodych widzów na całym świecie, przybliża tożsamość naszego kraju oraz zachęca do zgłębienia jego kultury.

– Chcemy by przez ten film, wybrzmiało jasno przesłanie abyśmy szacunkiem podchodzili do wysiłku poprzednich pokoleń i mieli go za drogowskaz na przyszłość. Dzięki temu wejdziemy w nowe stulecie mądrzejsi o wyciągnięte lekcje z historii oraz silniejsi, bo świadomi swojego potencjału – dodaje Marta Kaczyńska.

www.odrodzenie-film.pl

 

oraz do profilu filmu na Facebook i YouTube:

 

facebook:

https://www.facebook.com/RebirthOfPoland/

 

youtube, wersja polska

https://www.youtube.com/watch?v=v7G-3KCGI6M&feature=youtu.be

 

youtube, wersja angielska

https://www.youtube.com/watch?v=RnbULDJAWeI&feature=youtu.be