Lech KaczyÅ | Wyruszył Rajd Rowerowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich
21649
single,single-post,postid-21649,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
rajd_rowerowy

Wyruszył Rajd Rowerowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich

W dniu dzisiejszym, o godz. 11:00, spod Pałacu Prezydenckiego wyruszył Rajd Rowerowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich. Grono współpracowników Prezydenta Kaczyńskiego przejedzie trasę z Warszawy do Krakowa, po drodze zatrzymując się w tych miejscowościach, gdzie jako Prezydent RP gościł śp. Lech Kaczyński. Na spotkaniach organizowanych przez Kluby Gazety Polskiej uczestnicy Rajdu będą rozmawiać się m.in. z mieszkańcami Garwolina, Puław, Sandomierza i Brzeska. Spotkaniom towarzyszyć będą pokazy filmów wyprodukowanych przez „Gazetę Polską” – „Mgła” i „Przebudzenie”. Rajd zakończy się w Krakowie, gdzie 18 kwietnia – w rocznicę pogrzebu Pary Prezydenckiej – jego uczestnicy będą modlić się przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich.

To już drugi rajd rowerowy śladami śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dokładnie rok temu to samo grono współpracowników Pana Prezydenta uczciło w ten sposób Jego pamięć.

Ogromnie się cieszę, że rajd rowerowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich staje się powoli tradycją i na trwałe wpisuje się w kalendarz obchodów rocznicy smoleńskiej katastrofy. Czekamy na spotkania z Polakami na trasie naszego rajdu. To dla nas wielkie przeżycie móc dać świadectwo prawdzie o tym wielkim Człowieku i Mężu Stanu – powiedział poseł Adam Kwiatkowski, jeden z organizatorów Rajdu.

Rajd objęła patronatem „Gazeta Polska Codzienna”.