Lech KaczyÅ | Zaproszenie na Koncert Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Podziemna Armia powraca”
21429
single,single-post,postid-21429,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
podziemna_armia

Zaproszenie na Koncert Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Podziemna Armia powraca”

Szanowni Państwo,
oddział łódzki Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej ma zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W szczególny sposób chcielibyśmy zaprosić Państwa do wysłuchania Koncertu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Podziemna Armia Powraca” w wykonaniu Leszka Czajkowskiego oraz Pawła Piekarczyka. Koncert odbędzie się przy 4 marca, o godzinie 20.00, w Sali Kinowej Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich przy ul. Tuwima 34 w Łodzi.

Koncert ten, wokalno-gitarowy, jest przede wszystkim oddaniem hołdu Żołnierzom II konspiracji, którzy mimo przejęcia władzy przez Sowietów po II Wojnie Światowej nie złożyli broni. Mamy nadzieję, że będzie on również dla Państwa sposobnością do dobrego spędzenia wieczoru. Utwory, które usłyszą Państwo podczas występu składają się na materiał mocny, szczery i wzruszający. Nawiązując do polskiej tradycji bardowskiej, Czajkowski i Piekarczyk starają się ukazać losy Żołnierzy Wyklętych z różnych perspektyw.

Chcą przez to upomnieć się o ich rehabilitację w świadomości dzisiejszych Polaków i dotknąć ducha czasów sprzeciwu mimo braku nadziei.

Autorem muzyki i tekstów jest Leszek Czajkowski. Wykonają je dla Państwa Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk.

Z wyrazami szacunku,
Studenci dla Rzeczypospolitej